Labai smagu, kad šiandieninėje kalbos skurdėjimo situacijoje atkreipiamas dėmesys į gimtosios kalbos vertingumą. Ir daroma tai šiuolaikiniam mokiniui labai priimtinu būdu – panaudojant informacines-komunikacines technologijas. Konkursas „Švari kalba – švari galva“ labai prasmingas ir tuo, kad leido išmėginti jėgas visiems norintiems, o ne tik aukštus metinius įvertinimus turintiems mokiniams. Už atsakymus surinktų taškų skaičius padėjo mokiniams įsivertinti savo pasiekimus. Mokinės Eglės Leiputės laimėjimas šiame konkurse man ir mūsų gimnazijai, puoselėjančiai humanitarinio ugdymo tradicijas, buvo didžiulė šventė. Dėkoju visiems konkurso rengėjams.

Judita Sakalienė, Kauno Maironio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Man patinka lietuvių kalba, šio dalyko pamokos mokykloje įdomiausios. Konkurse dalyvavau norėdama patikrinti savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimus. Buvo įdomu į klausimus atsakinėti nuotoliniu būdu, naudojantis kompiuteriu. Laimėjimas konkurse – tai dar vienas žingsnis tikslo link – studijuoti filologiją. Manau, kad konkursas „Švari kalba – švari galva“ skatina moksleivius labiau domėtis gimtąja kalba, ją taisyklingiau ir pagarbiau vartoti.

Eglė Leiputė, Kauno Maironio gimnazija, pirmojo konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtoja

Visada maniau, kad labai svarbu gerai mokėti gimtąją kalbą, taisyklingai rašyti, išsiugdyti poreikį nuolat tobulinti savo kalbą, rūpintis ja. Man patinka lietuvių kalbos pamokos, todėl dalyvauju įvairiuose konkursuose. Paskatinta lietuvių kalbos mokytojos nusprendžiau ir šiame konkurse patikrinti savo žinias. Konkursas buvo įdomus tuo, kad testą atlikome naudodamiesi informacinėmis technologijomis. Džiugu, kad konkurso organizatoriai nusprendė į konkursą „Švari kalba – švari galva“ pakviesti ir Lietuvos dešimtokus. Manau, tokie konkursai skatina moksleivius labiau domėtis savo kalba ir pagarbiau ją vartoti.

Rūta Svirbutavičiūtė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, antrojo konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtoja

Tokie konkursai, manau, mokiniams labai reikalingi, nes skatina vartoti taisyklingą lietuvių kalbą bei lietuviškus rašmenis rašant elektroninius laiškus. Konkursas įdomus tuo, kad užduotis reikėjo atlikti naudojantis informacinėmis technologijomis, užduotys buvo įvairios ir įdomios. Nors mokiniai pastaruoju metu nėra itin aktyvūs, bet Rūta Svirbutavičiūtė labai domėjosi konkursu, norėjo jame dalyvauti ir pasitikrinti savo žinias. Rūtos laimėjimas džiugus ne tik mums, bet ir visai gimnazijai. Kartu tai buvo puiki dovana gimnazijos 90-mečio proga.

Ona Barkuvienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja

Apie konkursą man pasakė mokytoja, o kai pasiūlė dalyvauti ilgai negalvojusi sutikau. Pamaniau, kad būtų įdomu pasitikrinti savo žinias. Konkursui specialiai nesiruošiau, nieko nesikartojau, todėl ir laimėti nesitikėjau. O labiausiai įsiminė apdovanojimai ir susitikimas su Prezidentu Valdu Adamkumi. Manau, kad tokie konkursai kaip „Švari kalba – švari galva“ itin reikalingi šalies moksleiviams.

Gabrielė Mantuškaitė, Panevėžio 5-oji vidurinė mokykla, antrojo konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtoja

 

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Tas, kuris nori žinoti, kaip kalbėjo mūsų proseneliai, turi atvažiuoti pasiklausyti, kaip kalba lietuvis sodietis.

Antuanas Mejė


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai