Seime apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai. Raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, „Tilde IT“ atstovė Renata Špukienė, rašoma pranešime spaudai.

Skaityti daugiau...

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo apdovanoti nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva“ laureatai. Devintą kartą vykęs konkursas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – net 16,5 tūkst. Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų moksleivių pasiryžo įrodyti, jog taisyklinga lietuvių kalba ir šiuolaikinės technologijos yra lengvai suderinami dalykai.

Skaityti daugiau...

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ šiemet taps reikšminga pirmą kartą nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos vyksiančių Lietuvių kalbos dienų dalimi. Net keliolikos tūkstančių dalyvių sulaukiantis ir lietuvių kalbą puoselėjantis moksleivių konkursas jau devintą kartą įrodys, kad lietuvių kalba yra neatsiejama kasdienio bendravimo ir darbo virtualioje erdvėje dalis.

Skaityti daugiau...

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Aš kreipiuosi į Tave kaip į stebuklų stebuklą, Žodi. Aplinkui dar buvo gūdu ir nyku, bet tu sutviskai tamsoje tartum žaibas ir parodei kelią bei davei prasmę. Tu pažadinai snaudusias gelmes, atskleisdamas savimi pradžią ir pabaigą, laikinumą ir amžinybę. Tu suteikei jėgą ir galią, pažymėdamas lemtį ir daiktus ženklais, kurie sušvinta manyje it negęstančios žvaigždės. Šio įvardinimo dėka aš galiu pažinti pasaulį ir jį pažįstu kaip vieninga ir daloma, kaip neaprėpiama ir aprėpiama, kaip vienų ir kitų santykį bei judėjimą. Kokia didinga ir begalinė yra gamta, toks didingas ir begalinis esi ir tu, Žodi! Ir aš su pasigėrėjimu klausausi, kaip Tu skambi lyg arfa manyje visais žemės garsais, kvapais ir spalvomis. Tu esi įstabi ir kerinti visata, kurios šviesa nepastebimai gobia ir jungia mūsų sielas. Tu esi nelyginant oras ir duona, kuriais mes esame gyvi. Tu mano akys ir ausys, Žodi. Tu mano širdis ir mintis, Žodi.

Gintautas Iešmantas


Daugiau...

Organizatoriai