Seime apdovanoti 10-ojo nacionalinio mokinių konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai. Raštingiausius Lietuvos mokinius ir jų lietuvių kalbos mokytojus sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė, „Tilde IT“ atstovė Renata Špukienė, rašoma pranešime spaudai.

Read more ...

Pirmadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo apdovanoti nacionalinio konkurso „Švari kalba – švari galva“ laureatai. Devintą kartą vykęs konkursas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus – net 16,5 tūkst. Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų moksleivių pasiryžo įrodyti, jog taisyklinga lietuvių kalba ir šiuolaikinės technologijos yra lengvai suderinami dalykai.

Read more ...

Nacionalinis moksleivių konkursas „Švari kalba – švari galva“ šiemet taps reikšminga pirmą kartą nuo vasario 16 iki kovo 11 dienos vyksiančių Lietuvių kalbos dienų dalimi. Net keliolikos tūkstančių dalyvių sulaukiantis ir lietuvių kalbą puoselėjantis moksleivių konkursas jau devintą kartą įrodys, kad lietuvių kalba yra neatsiejama kasdienio bendravimo ir darbo virtualioje erdvėje dalis.

Read more ...

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Ypač vadinamosioms „tautoms be istorijos“ istorija ir gimtoji kalba rodėsi neatskiriamai susijusios: gimtoji kalba pasidarė ne tik kelrodis į istoriją, bet ir pati istorija, nes kalba bylojo joms apie tautos praeitį, jos žygius. Gimtoji kalba, kuri faktiškai yra visų kitų tautinių žymių ir simbolių nešėja, pasidaro didžiausia tautiškumo brangenybe, kai kiti tautos vienybės ir autentiškumo simboliai ilgainiui tampa problematiški, išblėsta dėl savo ribotumo, nes gimtąją kalbą vis galima interpretuoti pagal labiausiai pageidaujamus asmens, troškimus, taip pat pagal tai, kas asmeniui atrodo labiausiai brangu ir girtina etninėje visuomenėje.

Petras Jonikas


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai