Lietuvių kalbos konkursu „Švari kalba – švari galva“ siekiama skatinti mokinius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Konkurso sumanytoja – kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“. Konkurso partneriai – Švietimo ir mokslo ministerija bei Valstybinė lietuvių kalbos komisija.

Penktą kartą rengtame nacionaliniame konkurse savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro daugiau nei 8,5 tūkstančio 6–10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių miestų mokiniai, jie sudarė beveik 50 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Alytaus, Anykščių, Šakių, Vilkaviškio, Tauragės, Telšių miestų mokiniai.

Viešoji įstaiga Kauno Vyturio katalikiška vidurinė mokykla tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 276 šios mokyklos mokiniai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš Kalvarijos gimnazijos, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Kauno rajono Akademijos Ugnės Karvelis gimnazijos, Panevėžio 5-osios gimnazijos, Kauno Santaros gimnazijos, Klaipėdos 1-osios specialiosios mokyklos, Vilniaus Senvagės gimnazijos, Viešosios įstaigos Vilniaus tarptautinė mokykla.

Konkurso II etapas vyks balandžio 18 dieną Vilniaus kooperacijos kolegijos kompiuterių klasėse. Konkurso II etapo 25 testo užduotims atlikti skirta 30 minučių. Atsakydami į testo klausimus mokiniai galės naudotis visomis kompiuteryje esančiomis priemonėmis: žodynais, internetu, naująja „Tildės Biuro“ programine įranga ir kt. Visi II etapo dalyviai bus pakviesti į baigiamąjį renginį Seime.

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Su pavieniais vaizdingais žodžiais sėdo į atmintį liaudies kalbos spalvingumas ir muzikalumas, tasai natūralus ir tikras skambesys. Tai tarsi kamertonas, kuris neleidžia iš žodynų prirankiotais retais žodžiais ar ištisom frazėm nukaišyti savo arba veikėjų kalbą.

Vytautas Bubnys


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai