Pateikiamas sąrašas mokinių, geriausiai pasirodžiusių I etape ir patekusių į II etapą. Sveikiname!

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyviams.

 

 

5 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Semas Jukšta Šiaulių Salduvės progimnazija, Šiauliai Genovaitė Reizgevičienė
2 Ieva Laurinaitytė Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla, Alytus Zita Bražinskienė
3 Nomeda Bijeikytė Šiaulių Dainų progimnazija, Šiauliai Inga Valeikienė
4 Paulina Kočiūnaitė Lazdijų r. Veisiejų gimnazija, Lazdijų rajonas Dalė Goberienė
5 Alginija Mickūnaitė Kelmės „Aukuro“ pagrindinė mokykla, Kelmės rajonas Danutė Ramanauskienė
6 Tomas Igaris Mažeikių r. Renavo pagrindinė mokykla, Mažeikių rajonas Rasa Jurgaitienė
7 Ema Stonytė Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla, Šiaulių rajonas Dalė Janušauskienė
8 Evelina Adomaitytė Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla, Alytus Zita Bražinskienė
9 Ignas Sujetovas Kėdainių r. Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija, Kėdainių rajonas Vilma Sinickienė
10 Livija Vaitkevičiūtė Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Kaunas Roma Rusteikienė
11 Dagnė Maslianikaitė Švenčionių vidurinė mokykla, Švenčionių rajonas Vita Petkevičienė
12 Modestas Stankus Klaipėdos „Saulėtekio“ pagrindinė mokykla, Klaipėda Nijolė Žukienė
13 Elina Jokubauskaitė Klaipėdos r. Endriejavo vidurinė mokykla, Klaipėdos rajonas Nerija Valinčienė
14 Mantas Špokas Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Rasa Grakulskienė
15 Ugnė Kačergytė Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilnius Ina Zajankauskaitė
16 Ignas Blaževičius Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilnius Ina Zajankauskaitė
17 Agnė Bagdonaitė Kauno jėzuitų gimnazija, Kaunas Nijolė Savičiūtė
18 Indrė Musteikytė Anykščių r. Traupio pagrindinė mokykla, Anykščių rajonas Janina Palikevičienė
19 Justina Balčiūnaitė Šiaulių Medelyno progimnazija, Šiauliai Regina Speičienė
20 Jonė Bagdanskytė Šiaulių r. Kuršėnų Daugėlių pagrindinė mokykla, Šiaulių rajonas Dalė Janušauskienė

 

6 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Martyna Mrazauskaitė Vilniaus Jeruzalės mokykla, Vilnius Ilona Gustienė
2 Justina Nikšaitė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
3 Fausta Talačkaitė Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla, Kupiškio rajonas Ramutė Kežienė
4 Dominykas Krūminis Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Kaunas Rūta Satkauskienė
5 Melita Jakubauskaitė Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Kaunas Rūta Satkauskienė
6 Junita Dabušinskaitė Alytaus „Volungės“ pagrindinė mokykla, Alytus Rima Žilevičienė
7 Rafal Šipkovski Vilniaus r. Kalvelių Stanislavo Moniuškos gimnazija, Vilniaus rajonas Vera Berniukevič
8 Rugilė Vasaitytė Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Kaunas Rūta Satkauskienė
9 Laura Juozaitytė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
10 Paulius Virbukas Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
11 Žana Dirdaitė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
12 Rugilė Gudavičiūtė Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Kaunas Rūta Satkauskienė
13 Lina Keblaitė Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinė mokykla, Ukmergės rajonas Živilė Kuliešienė
14 Vygantas Jazdauskas Kretingos r. Grūšlaukės pagrindinė mokykla, Kretingos rajonas Zina Puškorienė
15 Austėja Jociutė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Audra Indrėkienė
16 Kornelijus Jocas Šiaulių r. Dirvonėnų mokykla, Šiaulių rajonas Virgilija Jocienė
17 Benas Jankūnas Jurbarko rajono Klausučių Stasio Santvaro pagrindinė mokykla, Jurbarko rajonas Edita Venckienė
18 Danielė Arlickaitė Molėtų progimnazija, Molėtų rajonas Nijolė Repečkienė
19 Mindaugas Pilvelis Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinė mokykla, Ukmergės rajonas Živilė Kuliešienė
20 Mingailė Stančikaitė Kauno Kovo 11-osios vidurinė mokykla, Kaunas Rūta Satkauskienė

 

7 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Guoda Gedvilaitė Tauragės Tarailių progimnazija, Tauragės rajonas Rosita Simonavičienė
2 Kamilė Beskytė Tauragės Tarailių progimnazija, Tauragės rajonas Rosita Simonavičienė
3 Emilija Vismantaitė Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinė mokykla, Pagėgių rajonas Audronė Norkaitytė
4 Agnė Žaliauskaitė Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla, Lazdijų rajonas Vilma Busilaitė
5 Greta Mieliauskaitė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, Zarasų rajonas Ramutė Kuzmienė
6 Viltė Bieleckaitė Kupiškio rajono Šepetos Almos Adamkienės pagrindinė mokykla, Kupiškio rajonas Ramutė Kežienė
7 Aivaras Mockus Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
8 Aistė Labanauskaitė Šiaulių r. Kužių gimnazija, Šiaulių rajonas Lilita Jankauskienė
9 Karina Vilkaitytė Kauno Stasio Lozoraičio vidurinė mokykla, Kaunas Olgita Cironkaitė
10 Darija Dubinskaitė Marijampolės „Šaltinio“ pagrindinė mokykla, Marijampolės rajonas Rima Buckūnienė
11 Paulina Adomaitytė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
12 Martynas Soraka Alytaus Likiškėlių pagrindinė mokykla, Alytus LionėTamkevičienė
13 Onutė Kuprytė Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija, Pasvalio rajonas Laima Noreikienė
14 Kristina Ivoškaitė Kauno Jono Žemaičio-Vytauto progimnazija, Kaunas Nijolė Sarpaliūtė
15 Julius Gelažis Tauragės Tarailių progimnazija, Tauragės rajonas Rosita Simonavičienė
16 Greta Bujanauskaitė Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Kaunas Reda Lazaravičienė
17 Evita Švėgždaitė Panevėžio r. Velžio gimnazija, Panevėžio rajonas Irena Kairevičienė
18 Ugnė Ribikauskaitė Panevėžio r. Velžio gimnazija, Panevėžio rajonas Irena Kairevičienė
19 Justas Dijokas Vilniaus Barboros Radvilaitės pagrindinė mokykla, Vilnius Inga Beigienė
20 Nora Jasiukėnaitė Pasvalio r. Pumpėnų gimnazija, Pasvalio r. Laima Noreikienė

 

8 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Martyna Vilutytė Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė
2 Erika Vaitkevičiūtė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija, Panevėžys Dalia Vašėtienė
3 Rimantė Nokšaitė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
4 Raminta Černiauskaitė Druskininkų savivaldybės Leipalingio pagrindinė mokykla, Druskininkų rajonas Laima Skripkaitė
5 Sandra Dacevičiūtė Bezdonių vidurinė mokykla, Vilniaus rajonas Danuta Petrauskienė
6 Greta Kuzmickytė Kauno Šv. Kazimiero pagrindinė mokykla, Kaunas Violeta Visockienė
7 Kamilė Bajarūnaitė Panevėžio „Šaltinio“ progimnazija, Panevėžys Dalia Vašėtienė
8 Martyna Nikšaitė Radviliškio r. Pašušvio pagrindinė mokykla, Radviliškio rajonas Kristina Diržinauskaitė
9 Ieva Gylytė Kauno „Vyturio“ katalikiška vidurinė mokykla, Kaunas N.A.Adomaitytė
10 Eglė Dučinskaitė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Audra Indrėkienė
11 Vilius Kazlauskas Alytaus r. Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazija, Alytaus rajonas Stasė Urbanavičienė
12 Gabrielė Mikutaitė Klaipėdos rajono Ketvergių pagrindinė mokykla, Klaipėdos rajonas Česė  Mikužienė
13 Justina Liesytė Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinė mokykla, Panevėžys Minolė Petronytė-Kairienė
14 Rokas Kandratavičius Lazdijų r. Aštriosios Kirsnos mokykla, Lazdijų rajonas Vilma Busilaitė
15 Gustė Suchotskytė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Audra Indrėkienė
16 Simonas Mineikis Klaipėdos Prano Mašioto progimnazija, Klaipėda Asta Čiunkienė
17 Elzė Grašytė Kauno „Santaros“ gimnazija, Kaunas Zita Liciuvienė
18 Milena Kalesninkaitė Kauno Viktoro Kuprevičiaus pagrindinė mokykla, Kaunas Nastutė Revinskaitė
19 Gabrielė Riškutė Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė
20 Karolis Orlauskas Kauno r. Lapių pagrindinė mokykla, Kauno rajonas Jolanta Kairytė

 

9 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Laura Tarandaitė Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, Kaunas Vilija Mataitė
2 Augustė Jurčytė Alytaus Jotvingių gimnazija, Alytus Vita Jurčienė
3 Vesta Jakštaitė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija, Kėdainių rajonas Irutė Abarienė
4 Gabrielė Zinytė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Klemas Indrėkus
5 Giedrė Sirusaitė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Klemas Indrėkus
6 Emilija Bublytė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Klemas Indrėkus
7 Vika Jaskevičiūtė Kalvarijos gimnazija, Kalvarijų rajonas Asta Grigaitienė
8 Gabija Sukackaitė Lazdijų r. Veisiejų gimnazija, Lazdijų rajonas Vidutė Bubnelienė
9 Martynas Venclavičius Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė
10 Paula Ruškytė Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazija, Kaunas Vilija Mataitė
11 Edita Dabrišiūtė Alytaus Putinų gimnazija, Alytus Algida Sabonienė
12 Augustė Bielevičiūtė Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė
13 Gabija Zumaraitė Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vijija Vilkienė
14 Greta Daunaravičiūtė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Klemas Indrėkus
15 Rasa Budvytytė Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, Radviliškio rajonas Klemas Indrėkus
16 Povilas Daniulaitis Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė
17 Danielė Pankūnaitė Kėdainių „Atžalyno“ gimnazija, Kėdainių rajonas Irutė Abarienė
18 Aušra Molotkevičiūtė Kauno Juozo Urbšio katalikiška vidurinė mokykla, Kaunas Daiva Žibienė
19 Brigita Šiaučiulytė Ukmergės rajono Vidiškių pagrindinė mokykla, Ukmergės rajonas Raimonda Troškienė 
20 Gabija Savičiūtė Kauno „Varpo“ gimnazija, Kaunas Vilija Vilkienė

 

10 klasė

 

  Vardas Pavardė Mokykla Mokytoja
1 Darjuš Grabštunovič Šalčininkų r. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija, Šalčininkų rajonas Eglė Kiriuškinienė
2 Urtė Kujalytė Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija, Švenčionių rajonas Ona Barkuvienė
3 Gustė Čėsnaitė VšĮ Klaipėdos licėjus, Klaipėda Auksė Norkienė
4 Martina Kleinaitė Kauno Bernardo Brazdžionio mokykla - daugiafunkcis centras, Kaunas Meilė Švėgždaitė
5 Jolanta Janulaitytė Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
6 Jomantė Ambrazaitė Raseinių r. Ariogalos gimnazija, Raseinių rajonas Jūratė Ambrazienė
7 Vismantas Gendvilas Pakruojo r. Lygumų pagrindinė mokykla, Pakruojo rajonas Sigita Šileikiene
8 Rytis Astrauskas Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, Vilkaviškio rajonas Rita Bylienė
9 Greta Krylovaitė Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
10 Paulius Andzelis Kauno jėzuitų gimnazija, Kaunas Aušrinė Šerepkienė
11 Julius Petrulevičius Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinė mokykla, Pagėgių rajonas Audronė Norkaitytė
12 Aivaras Budvytis Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
13 Gabrielė Mickevičiūtė Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
14 Greta Gražulytė Vilkaviškio r. Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija, Vilkaviškio rajonas Rita Bylienė
15 Veslava Jurgelianec Vilniaus r. Bezdonių Julijaus Slovackio vidurinė mokykla, Vilniaus rajonas Jolita Lavrukaitienė
16 Monika Ežerinskaitė Palangos senoji gimnazija, Palanga Elena Mažeikienė
17 Greta Belevičiūtė Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
18 Ernestas Blaževičius Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilnius Danutė Pilypavičiūtė
19 Gintarė Slauzgalvytė Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kaunas Viltautė Kazlauskienė
20 Gilbertas Umbražūnas Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija, Klaipėda Rita Babraitienė

 

 

 

Į sostinę kviečiame šimtą dvidešimt 5–10 klasių moksleivių, geriausiai pasirodžiusių pirmajame konkurso etape (sąrašas pateikiamas aukščiau).

Antrasis etapas įvyks kovo 16 d. Vilniaus kooperacijos kolegijoje (Konstitucijos pr. 11, Vilnius).

 

Antrasis konkurso etapas Vilniuje vyks šiomis valandomis:

Laikas

Klasė

 nuo 9.30 iki 10.00 val.

užduotis atlieka penktų klasių moksleiviai

 nuo 9.30 iki 10.00 val.

užduotis atlieka šeštų klasių moksleiviai

 nuo 10.00 iki 10.30 val.

užduotis atlieka septintų klasių moksleiviai

 nuo 10.00 iki 10.30 val.

užduotis atlieka aštuntų klasių moksleiviai

 nuo 10.30 iki 11.00 val.

užduotis atlieka devintų klasių moksleiviai

 nuo 10.30 iki 11.00 val.

užduotis atlieka dešimtų klasių moksleiviai

 

Antrojo etapo tvarka

  • 25 testo užduotims atlikti bus skirta 30 minučių.
  • Atsakydami į testo klausimus galite naudotis visomis kompiuteryje esančiomis priemonėmis: žodynais, internetu, „Tildės Biuro“ programine įranga ir kt.
  • Konkurso nugalėtojais iš kiekvienos klasės grupės taps teisingiausiai užduotis atlikę moksleiviai. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris atlikdamas užduotis sugaišo mažiausiai laiko.
  • Informacija apie padarytas klaidas yra konfidenciali ir neskelbiama, žinoma tik informacinės sistemos administratoriams.

 

Konkurso apdovanojimai

  • Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti tą pačią dieną LR prezidentūroje vyksiančios šventės metu.
  • Apdovanojimų šventės laikas – 14.00 val. Vieta – LR prezidentūros Baltoji salė.
  • Į šventę kviečiami visi moksleiviai (taip pat ir juos atlydėję pedagogai), dalyvavę konkurso antrajame etape.
  • Šventės dalyviai bus įleidžiami nuo 13.15 val. pro duris nuo Daukanto aikštės.
  • Su savimi būtina turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą – pasą ar tapatybės kortelę.

 

Į konkurso antrąjį etapą patekusius moksleivius prašom registruotis iki kovo 9 d. el. paštu: inga.balciuniene@tilde.lt.

Prašom atkreipti dėmesį į tai, ar toliau pateiktame sąraše teisingai nurodyta konkretaus moksleivio mokykla, ar nėra klaidų varde (dalyvių pildytose formose pasitaikė ir jų), ir, jei rastumėte neatitikimų, registruodamiesi apie juos praneškite. Jei keistųsi lydintis mokytojas ar atvykti planuotų ir tėveliai, jų vardus ir pavardes taip pat prašom nurodyti – iš anksto neužsiregistravę asmenys negali būti įleidžiami į LR prezidentūrą.

Nacionalinį konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Europoje pirmaujanti kalbinių technologijų įmonė „Tilde IT“. Konkurso informaciniai partneriai – nacionalinis transliuotojas LRT ir naujienų portalas 15min.lt. Konkurso laureatams prizus taip pat skiria „ACC Distribution“.

 

 

Linkime sėkmės antrojo etapo dalyviams ir laukiame kitų susitikimų!

 

 

Į visus klausimus Jums atsakys

Inga Balčiūnienė

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ kuratorė

Tel. (8 5) 274 0373, 865082665,

e. p. inga.balciuniene@tilde.lt

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Stiliaus problema savo esme glūdi pačiame žmoguje, jojo suvokimo būde ir jojo pasaulėvaizdyje. Kiekviena tauta turi savotišką pasaulėvaizdį ir todėl kuria savotišką stilių. Juo šitas pasaulėvaizdis yra kitoniškesnis, tuo ir stilius yra skirtingesnis. Per didelis meno sutautinimas gali kartais jam net pakenkti. Bet jis visados lieka ryškus liudytojas, kiek tauta turi įtakos stiliui.

Antanas Maceina


Daugiau...

Organizatoriai