Ketvirtą kartą rengtame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ savo lietuvių kalbos žinias, naudojant informacines technologijas, pasitikrinti panoro daugiau nei 8,5 tūkstančio 6-10 klasių moksleivių iš visos Lietuvos.

Šiemet aktyviausi konkurso dalyviai buvo Kalvarijos ir Vilniaus miestų mokiniai, jie sudarė beveik 14 procentų visų konkurso dalyvių. Taip pat aktyvūs buvo Panevėžio ir Šiaulių miestų moksleiviai.

Kalvarijos gimnazija tapo aktyviausia konkurse dalyvavusia mokymo įstaiga – kompiuterį lietuviškai prakalbinti bandė net 596 šios mokyklos moksleiviai. Taip pat daug mokinių dalyvavo iš sostinėje esančio Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro, Panevėžio „Aušros“ bei Vilniaus „Senvagės“ vidurinių mokyklų.

„Nepaprastai džiugu, jog moksleivių ir mokytojų susidomėjimas šiuo konkursu kasmet vis auga. Šiemet moksleiviams nesutrukdė net itin dideli pastarųjų kelių savaičių šalčiai, dėl kurių kai kuriose mokyklose net buvo atšauktos pamokos, o dalis mokinių atgulė į ligos patalą. Sulaukėme daug skambučių, elektroninių laiškų su klausimais, ką tokiu atveju daryti. Nusprendėme konkursą pratęsti ir vasario 28 dieną testus leisti spręsti visiems prisiregistravusiems, bet dėl ligos ar mokymosi įstaigoje nevykusių pamokų, negalėjusiems atlikti užduočių“, - pasakojo vienas iš konkurso sumanytojų, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorius Vaclovas Pranskūnas.

VLKK pirmininkė Irena Smetonienė pastebi, jog konkursui tapus tradiciniu moksleiviai pradėjo jam skrupulingai ruoštis. „Yra moksleivių, kurie visas užduotis teisingai išsprendė per mažiau nei per 5 minutes. Šiuo metu iš kiekvienos klasės yra renkama po 20 geriausiai užduotis atlikusių moksleivių. Juos kviesime atvykti į II konkurso etapą, kuris vyks Vilniuje, kovo 16 dieną. Visi mokiniai ir jų mokytojai bus informuoti asmeniškai,“ – tvirtino I.Smetonienė.

Konkurso „Švari kalba – švari galva“ I etapo nugalėtojų pavardės taip pat bus paskelbtos ir tinklalapyje www.lituanika.lt. Konkurso II etapas vyks kovo 16 dieną Vilniaus privačioje gimnazijoje ir Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje – šių mokymosi įstaigų kompiuterių klasėse. Visa informacija apie antrąjį etapą bus paskelbta www.lituanika.lt

Ketvirtojo nacionalinio konkurso prizininkai bus apdovanoti kovo 16-ąją Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose vyksiančios ceremonijos metu. Raštingiausius Lietuvos moksleivius ir jų lietuvių kalbos mokytojus pagerbs Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Lietuvių kalbos naudojant informacines technologijas konkursui šiais metais buvo parengta per 6000 užduočių, kiekvienai klasei – per 1200. Konkurso dieną moksleiviui turėjo atlikti 25 užduotis. Tam buvo skirtos 30 minučių.

Lietuvių kalbos konkurso „Švari kalba – švari galva“, kuriuo siekiama skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą, sumanytoja – kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“. Ji organizuoja šį konkursą drauge su Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybine lietuvių kalbos komisija ir ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“.

Daugiau informacijos:
Aistė Simanavičiūtė | SKC projektų vadovė | tel. 8 5 279 18 30 | mob. tel. 8 600 58455 | el. paštas aiste@skc.lt

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Ne sykį teko pagalvoti, kodėl lietuvių kalba artima didžiajam sanskritui. Iš to paties didingumo, iš to paties turtingumo ir susiklostė lietuvių dvasiniai turtai.

Nikolajus Rerichas


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai