Netrukus startuos penktasis nacionalinis mokinių konkursas „Švari kalba – švari galva“. Jame kviečiami dalyvauti 6-10 klasių mokiniai. Norintys dalyvauti konkurse, turi registruotis interneto svetainėje www.lituanika.lt Dalyvių registracija pratęsiama iki kovo 14 d.

I konkurso etapas vyks kovo 19–23 dienomis. Konkursines lietuvių kalbos užduotis mokiniai atliks visi kartu savo mokyklų kompiuterių klasėse, nuo 9 val. ryto iki 17 val. vakaro. Iš anksto neužsiregistravę mokiniai konkurse dalyvauti negalės. Iš I etapo į II pateks po dvidešimt kiekvienos klasės geriausių dalyvių – šeštokų, septintokų, aštuntokų, devintokų ir dešimtokų. Planuojama II etapo varžybų, kurios vyks Vilniuje, data – balandžio 18 d. Teisingiausiai visas užduotis atlikęs kiekvienos klasių grupės mokinys taps nugalėtoju. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

„Jau nuo sausio pradžios tiek iš pedagogų, tiek iš pačių mokinių sulaukiame elektroninių laiškų ir skambučių su klausimais apie konkursą – kada ir kaip jis vyks. Džiugu, jog mokyklos jam atsakingai ruošiasi, tikrina ir gilina savo žinias, spręsdamos bandomuosius testus. Toks mokinių ir jų mokytojų entuziazmas tik įrodo, kad jaunoji karta savo gimtąją kalbą gerbia ir nori ja kalbėti taisyklingai“, - įsitikinusi konkurso sumanytojos kalbinių technologijų plėtojimu užsiimančios bendrovės „Tilde IT“ direktorė Renata Špukienė.

Planuojama, jog penktojo nacionalinio moksleivio konkurso „Švari kalba – švari galva“ nugalėtojai ir jų lietuvių kalbos mokytojai bus pagerbti ir apdovanoti balandžio 18 dieną Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose rengiamos specialios šventės metu. Konkurso globėja – Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Konkursą organizuoja Švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, kalbinių technologijų plėtojimu užsiimanti bendrovė „Tilde IT“. Konkurso informaciniai partneriai – Nacionalinis Lietuvos radijas ir televizija bei naujienų portalas www.lrytas.lt

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Apsaugok mus, Viešpatie, nuo tik gražios kalbos! Puošk savo namus, puoškis pats, puošk savo pačią, savo vaikus, visus, žinoma, skoningai, tik nepuošk savo kalbos, tegul ją puošia tavo mintys.

Eduardas Engelis


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai