Tinklalapyje www.lituanika.lt vasario 14 dieną prasideda 7-8 klasių moksleivių konkurso „Švari kalba – švari galva“ dalyvių registracija. Vasario 27-ąją vyksiančio konkurso pagrindinis tikslas – skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą.

Jaunoji karta aktyviai naudojasi kompiuteriais ir kitomis naujausiomis technologijomis, tačiau dažnai lietuviškas raides bei žodžius keičia įvairiais trumpiniais ir dariniais. Šis reiškinys sparčiai plinta ir kelia pavojų lietuvių kalbai. Siekdama išsaugoti lietuvių kalbos unikalumą ir paneigti nuostatą, jog ši yra nepatogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis, bendrovė „Tilde IT“, ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija bei Švietimo ir mokslo ministerija organizuoja moksleivių konkursą „Švari kalba – švari galva“. Jo metu pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kviečiami tie, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 7-8 klasių moksleiviai.

„E. Arntas yra pasakęs, kad nieko dvasingesnio nei širdingesnio už kalbą tauta neturi. Tad jei tauta nenori prarasti to, per ką egzistuoja, turi nieko kito taip nežiūrėti kaip kad nebūtų darkoma ir griaunama jos kalba.  Labai teisingi žodžiai ir nuoširdžiai džiaugiamės šia mūsų gimtąją kalbą puoselėti siekiančia iniciatyva. Tikime, kad moksleiviai aktyviai įsijungs į šį konkursą ir jis paskatins jaunimą elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis”, - viliasi Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė.

Informacines technologijas, be kurių neįsivaizduojamas šiuolaikinio jaunuolio gyvenimas, ir lietuviškumą jungiantis konkursas, rengiamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti kovo 11-ąją, Lietuvos Respublikos Seime rengiamos šventės metu.

Iki vasario 26 dienos moksleiviai kviečiami registruotis specialiai konkursui sukurtoje interneto svetainėje www.lituanika.lt. Pirmasis ir kiekvienas šimtasis užsiregistravęs bus apdovanotas konkurso organizatorių prizais. Visi užsiregistravę moksleiviai vasario 27 dieną galės atlikti konkurso testą. Tai jie darys visi vienu metu savo mokyklos kompiuterių klasėse. Iš anksto neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negalės. Konkurso nugalėtoju taps teisingiausiai užduotis atlikęs moksleivis. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Kalba yra mūsų istorija.

Jakobas Grimas


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai