Šiandien Signatarų namuose vykusioje spaudos konferencijoje paskelbta apie prasidedantį  konkursą 7 – 8 klasių moksleiviams „Švari kalba – švari galva“. Pagrindinis jo tikslas – skatinti moksleivius elektroninėje terpėje vartoti lietuviškus rašmenis bei taisyklingą lietuvių kalbą. Toks visoje šalyje vyksiantis konkursas organizuojamas pirmą kartą. Projekto iniciatoriai ir organizatoriai: UAB “Tilde IT”, Strateginių komunikacijų centras, Valstybinė lietuvių kalbos komisija ir Švietimo ir mokslo ministerija.

Spaudos konferencijoje pažymėta, jog būtinos bendros visų lietuvių kalbos vartotojų ir valdžios institucijų pastangos skatinant lietuvių kalbos vartojimą elektroninėje terpėje.  „Konkursu siekiame ne tik formuoti jaunosios kartos požiūrį į lietuvių kalbos rašmenų vartojimą dirbant kompiuteriu ir naudojantis mobiliojo ryšio telefonais, bet ir atkreipti visuomenės bei valdžios institucijų dėmesį į prastą padėtį šioje srityje. Kokias lietuvių kalbos „madas“ puoselėsime moderniose technologijose, priklausys nuo mūsų visų. Ar lietuvių kalba čia išsikovos tvirtą padėtį, ar leisime jai išnykti“, - nerimauja Strateginių komunikacijų centro direktorė Dalia Kutraitė – Giedraitienė.

Konkurso dalyviai registruojami specialiai konkursui sukurtoje interneto svetainėje www.lituanika.lt. iki 2008 metų vasario 26 dienos 18 valandos. Jau užsiregistravo beveik 2000 norinčiųjų išbandyti jėgas. Kiekvienas šimtasis užsiregistravęs konkurso dalyvis bus apdovanotas specialiais konkurso organizatorių prizais. Visi užsiregistravę moksleiviai vasario 27 dieną nuo 13 iki 15 valandos galės atlikti konkurso testą. Tai jie darys visi vienu metu savo mokyklos kompiuterių klasėse. Iš anksto neužsiregistravę moksleiviai konkurse dalyvauti negalės. Konkurso nugalėtoju taps teisingiausiai užduotis atlikęs moksleivis. Jei tokių bus ne vienas, laimės tas, kuris visas užduotis be priekaištų atliks greičiausiai.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti 2008 metų kovo 11-ąją Seimo Konstitucijos salėje vyksiančios šventės metu.

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Kalba —mano draugas.

Aidaras Chalimas


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai