Šiandien startavęs jaunimo konkursas “Švari kalba – švari galva” pranoko organizatorių lūkesčius – konkursu, skatinančiu lietuvių kalbos vartojimą elektroninėje terpėje, susidomėjo gerokai daugiau moksleivių nei buvo tikėtasi.

Sistema negalėjo aptarnauti tokio konkurso dalyvių antplūdžio. Ne visi užsiregistravusieji iš karto galėjo patekti į svetainę www.lituanika.lt ir atlikti užduotis. Organizatoriai ramina, jog tai galės padaryti visi susidomėję moksleiviai. Nuspręsta pratęsti konkurso laiką iki rytojaus, vasario 28 dienos 16 valandos. Visų moksleivių, kurie jau spėjo atlikti konkurso testo užduotis, rezultatai užskaityti. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti kovo 11-ąją - Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną Seime rengiamos šventės metu.

Siekdama išsaugoti lietuvių kalbos unikalumą ir paneigti nuostatą, jog ši yra nepatogi kasdieniam darbui informacinėmis technologijomis, bendrovė „Tilde IT“, ryšių su visuomene agentūra „Strateginių komunikacijų centras“, Valstybinė lietuvių kalbos komisija bei Švietimo ir mokslo ministerija pirmą kartą inicijavo konkursą „Švari kalba – švari galva“. Jo metu pademonstruoti savo lietuvių kalbos žinias ir gebėjimą jas pritaikyti kviečiami tie, kurių kalbos vartojimo įgūdžiai dar tik formuojasi – Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų 7-8 klasių moksleiviai.

Sparnuotu žodžiu apie žodį...

Ir didžiausias rašytojas negali išpuikėliškai žiūrėti į paprasčiausią gramatikos taisyklę.

Markas Fabijus Kvinfilianas


Daugiau...

Organizatoriai

Draugai